autorské cínované šperky


Jóga pro těhotné

Těhotenství je bezesporu čas radostného očekávání. Přijďte a podpořte své tělo i duši cvičením jógy v tomto krásném období, a to nejen pohybem, ale i často opomíjenou relaxací. Jóga nás učí vnímat signály svého těla tak, abychom poznali, co nám prospívá a co škodí. Na našich lekcích se pokusíme sladit s rytmem svého dechu a naučit se ovládat své svaly a klouby, naslouchat svým pocitům. Na každé lekci navodíme pozitivní odpočinek.

Jóga pro těhotné má svá specifika: vyhýbáme se obráceným polohám, rotacím v oblasti břicha, hlubokým záklonům, skokům. Zaměříme se na posílení nohou, zad a pánevního dna, dále na uvolnění páteře, hrudníku, jemné otevírání kyčlí apod. Nejdůležitější pro nás bude psychická a fyzická pohoda.

Pro každý trimestr je potřeba upravit cvičení, věnujte proto pozornost "Doporučením pro těhotné". Vhodnost cvičení konzultujte se svým lékařem. Nedoporučujeme začínat s jógou v 1. trimestru, pokud jste předtím jógu necvičily. Počkejte alespoň na 14. týden těhotenství. Respektujte, prosím, svůj zdravotní stav!

 

Momentálně nejsou vypsány žádné lekce